Przejdź do treści
zdjęcie przedstawiające Jana Kondraka

Jan Kondrak - KONCERT
Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej zaprasza w dniach 27 – 28. 04. 2019 r na koncert o godz. 20.00 bilet 20zł. rezerwacja tel. 608 421 380

Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Jan Kondrak na co dzień występuje w Lubelskiej Federacji Bardów. Kondrak jest chronologicznie pierwszym (obok Marka Gałązki) wykonawcą koncertów wypełnionych wyłącznie tekstami Stachury. Znane są na rynku jego fonogramy jak Missa Pagana, Madame I i Madame II, Kondrak śpiewa Stachurę. A także Stachura Poematy - z Lubelską Federacją Bardów. Konwencja na wielki głos męski i gitarę dobrze służy tym pieśniom i widzom.