Nowe muzeum w Cisnej ramach Ciśniańskiego Jarmarku Turystycznego 4-5 sierpień 2017

Primary tabs

   Nowe muzeum w Cisnej     

   Fundacja Tylko  Bieszczady zaprasza gorąco na nowe formy prezentacji historii i kultury Cisnej.                  

         W ramach Ciśniańskiego Jarmarku Turystycznego 4-5 sierpień 2017 zapraszamy Państwa na wystawę, będącą próbą stworzenia nowego Muzeum Cisnej i okolic. Przyszłe muzeum będzie nawiązywało bezpośrednio do działań  Izby Pamięci stworzonej przez Pana Henryka Kopla w drugiej połowie XX  wieku, gdzie gromadził odnalezione przez siebie świadectwa historii Cisnej. Nasza wystawa jest początkiem większego przedsięwzięcia, a jej zadaniem jest zachowanie zanikającej historii naszego regionu.

W ramach wystawy będą mogli Państwo zaznajomić się z eksponatami związanymi z codziennością ludzi mieszkających dawniej w Cisnej. Cześć wystawy poświęcona jest historii konfliktów, które dotknęły nasz region. Podczas zwiedzania wystawy będzie można zapoznać się z dawnymi fotografiami z naszego regionu.

Na szczególną uwagę zasługuje, przygotowana przez Orły Historii z Krakowa, gablota dotycząca katastrofy lotniczej z II wojny światowej, która wydarzyła się na stokach Jeleniego Skoku ( Mochnaczki).

W sobotę będzie można zapoznać się z techniką wytopu żelaza metodą dymarską oraz podstawowymi technikami kowalskimi w ramach dalszych prac nad rekonstrukcją sztolni Róża i przybliżaniu metod pracy ciśniańskich kopaczy.

         Wszystkich Państwa oraz Państwa gości serdecznie zapraszamy na piątkowy i sobotni wieczór. Muzeum oraz pokazy odbywać będą się na terenie agroturystki Tramp w ramach Ciśniańskiego Jarmarku Turystycznego.

         Więcej informacji na naszej stronie internetowej, plakatach wydarzenia oraz w gazecie Tylko Bieszczady.

http://www.tylkobieszczady.pl/

 

Galeria: