Przejdź do treści
baner festiwalu

W dniach 4-6 września zapraszamy na 4. edycję Karpackiego Festiwalu Filmowego. Tym razem festiwal gości w Osrdoku Kultury w Cisnej.  W programie m.in. wystawy fotograficzne, konferencja naukowa, koncerty, śpiewanie przy watrze, przegląd filmów karpackich oraz spotkania z autorami najnowszych książek o Karpatach. Serdecznie zapraszamy. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny:)

KFF jest jedyną tego typu imprezą filmową, nie tylko w regionie, która odwołuje się do wielokulturowości Karpat, ich bogactwa oraz idei gór - jakie najczęściej wznoszą się na granicach między państwami i dzielą narody, ale są równocześnie miejscem ich spotkań - łączących ludzi ponad granicami. Festiwal powinien przyciągać ludzi pragnących doświadczyć piękna, prawdy i sztuki. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku w Jaśliskach i została zorganizowana wyłącznie dzięki dużemu zaangażowaniu kilku osób, zaś kolejne odbyły się w 2012 r. w Zyndranowej i w 2013 r. w Rzepniku.

Czwarta edycja tej niezależnej imprezy kulturalnej jest niejako próbą podsumowania poprzednich znanych pod nazwą Festiwal Filmu Karpackiego. To prezentacja sztuki filmowej powiązanej w różnych kontekstach i wyrastającej z tego magicznego miejsca styku etnosów, wielokulturowego dziedzictwa i bogactwa form, spełniająca się w kinie wędrownym, z odpowiednio dobranym zestawem prezentującym także inne dziedziny sztuki, a więc fotografię, malarstwo i teatr, literaturę oraz muzykę, które wzmacniają smak wydarzenia, nie zapominając o tym co najważniejsze: Człowieku, będącym zawsze w centrum uwagi oraz antropologii pogranicza, z jego wyjątkowymi biografiami, ale i losów zwykłych ludzi, zapisanych jedynie w pamięci, a wreszcie to spotkanie z Innym, zatem prezentacja często odmiennych światów antropologicznych wędrówek, i tu właśnie podróże w przestrzeni przenikają się z podróżami w czasie, zaś napotykane obrazy fascynują odbiorcę różnorodnością kulturowych koncepcji ludzkiej egzystencji.

Więcej informacji na stronie Organizatora: https://www.facebook.com/events/826068190824278/