Przejdź do treści

trasy roweroweROWEREM PRZEZ GMINĘ CISNA

Wypożyczalnie rowerów:
Cisna:

- „U EWY”, Cisna 109, tel. 785 249 422
- „Usługi Turystyczne”, Cisna 74, tel. 501 162 745

- „Bies" (skutery i rowery elektryczne), tel. 501 170 434

Dołżyca:
- O.S.W „Solny”, Dołżyca 32, tel. 603 894 159

Krzywe:
- E-Rowery Bieszczady "Wilczy Kęs" tel. 882 154 245, 793 710 020

Smerek:
- O.W „Przystanek Smerek”, Smerek 8, tel. 512 486 845
- Karczma „Paweł Nie Całkiem Święty”, Smerek 62, tel. 531 000 126
-
„Carpati” tel. 609 502 181

Kalnica:
- „Bies" (skutery i rowery elektryczne), tel. 501 170 434

Wetlina:
- „Bies" (skutery i rowery elektryczne), tel. 501 170 434

Singletrack - Cisna
Trasa o jednokierunkowej możliwości jazdy, wkomponowana jest w naturalny układ terenu i ma różne poziomy trudności. Ścieżka ma długość 13 km, szerokość trasy waha się od 0,5 do 1 m. Trasa dla rowerzystów zaczyna się powyżej Nadleśnictwa Cisna. Pierwsza część trasy jest wymagająca, gdyż ścieżka wije się po stoku, a na koniec wspina na szczyt Hon (820 m. n.p.m.). Po osiągnięciu punktu szczytowego następuje długi i momentami ostry zjazd. Trasa ma kształt pętli. Na ścieżce, oprócz naturalnych przeszkód, wybudowano kilka celowych utrudnień dla rowerzystów (rollery, stoliki i skocznia).
Użytkownicy chcący spróbować terenowej jazdy rowerem w bieszczadzkich warunkach muszą przestrzegać regulaminu trasy między innymi używać przystosowanych do terenu rowerów, kasków oraz zachowywać kierunek jazdy.


Sine Wiry
Ścieżka rowerowa prowadzi wzdłuż dorzecza Solinki i Wetlinki, przebiega przez rezerwat Sine Wiry.  Jest to trasa z wieloma możliwościami odpoczynku nad rzeką. Wiaty usytuowane w Dołżycy, Buku i Zawoju pozwalają na schronienie się przed deszczem. Gdy dotrzemy do miejscowości Polanki warto skręcić do doliny Łopienki z parkingu znajdującego się za mostem. W Łopience znajduje się przepiękna, kamienna XVIII w. cerkiew. Pokonując trasę wzdłuż Wetlinki mijamy stare cmentarze w Zawoju, Łuhu i Jaworcu oraz ścieżkę historyczną Bieszczady Odnalezione, ukazującą pozostałości po nieistniejących wsiach.

Roztoki Górne– Solinka
Trasa przebiega u podnóża pasma Hyrlatej, otaczając ją i ukazując wszystkie jej walory przyrodnicze. Wybierając się na wyprawę z dziećmi warto zatrzymać się w Lisznej, gdzie jest Leśny Zwierzyniec. Docierając do Roztok Górnych istnieje możliwość urozmaicenia naszej trasy, gdzie w odległości 1 kilometra znajduje się przejście graniczne z możliwością wycieczki na stronę słowacką. Na granicy możemy podziwiać  fantastyczne widoki z tarasu widokowego, jest to również początek ścieżki historycznej Szaniec Konfederatów Barskich. Dojeżdżając do Solinki należy zwrócić uwagę na stary, przycerkiewny cmentarz. Jedną z największych atrakcji bieszczadzkich, którą mijamy po drodze jest Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa znajdująca się w miejscowości Majdan.


Polecamy wirtualną wycieczkę rowerową. Trasa Cisna - Przełęcz nad Roztokami - Ruske (Ruské) na Słowacji
https://www.podkarpackie.travel/pl/atrakcje/trasa-rowerowa-cisna---przelecz-nad-roztokami---ruske-ruske-na-slowacji
Wybierając się na rowerową wycieczkę pamiętaj o kasku i kamizelce odblaskowej.