Przejdź do treści
plakat z zaproszeniem na wystawę

Na wystawie zobaczyć będzie można obrazy artystki, dokumentację zdjęciową jej dorobku artystycznego oraz prace jej wychowanków z Podkarpacia. Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również materiał dokumentalny o artystce, zrealizowany na zamówienie GCKiE w Cisnej. Wystąpi także ciśniański chór Alter Ego. Mszę w intencji zmarłej w 2011 roku artystki odprawi o godz 17.00 w kościele św. Stanisława Biskupa w Cisnej jej wnuk ks. Konrad Hasior.
Dwie były ponoć prawdziwe mistrzynie gobelinu – Magdalena Abakanowicz oraz Joanna Hasior. Pierwsza zawojowała świat, druga rozkochała w sobie Bieszczady. 
Artystka nagradzana w Polsce i za granicą, ostatnie lata życia spędziła w Bieszczadach, gdzie prowadziła warsztaty tkackie w Cisnej, Tarnawie Niżnej i Myczkowcach. Ten zakątek Polski inspirował ją przez lata. Bieszczadów nigdy nie chciała opuścić.
Joanna Hasior, absolwentka warszawskiej ASP, zajęła się tam też intensywną pracą malarską. Długie godziny, niezależnie od pory roku, spędzała w plenerze. Bieszczadzki krajobraz oddała na dziesiątkach płócien.
Swoją nietuzinkową osobowością, wiedzą oraz mądrością życiową przyciągała do siebie wiele osób. Na jej zajęcia tkackie w Cisnej przyjeżdżali ludzie z Leska, Sanoka, Rzeszowa, a nawet z odległego Koszalina. 
 
Wystawa wspomnieniowa - 30.12.2013 – 20.01.2014.
Wernisaż wystawy 30.12.2013 o godz. 18.00 w GCKiE w Cisnej.
 
Informacja własna: GCKiE w Cisnej
Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Państwa !!