Przejdź do treści
plakat

Zabieszczaduj razem z nami, czyli XIII Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej 20-21 sierpnia 2021

Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczna impreza w przepięknej miejscowości Cisna, w samym sercu bieszczad. W tym roku to już 13-sta edycja wydarzenia, która ma na celu promocje utalentowanych mieszkańców regionu, a gościom odwiedzającym nasze góry możliwość poznania piękna przyrody i spędzenia urlopu, choć cześciowo z kulturą i tradycją bieszczadów.

Głównym motywem festiwalu będzie 50-lecie zespołu Wolna Grupa Bukowina(wspominamy Wojtka Belona) oraz 60-te urodziny lidera legendarnego zespołu KSU-Eugeniusza Olejarczyka Siczki. Towarzyszyć temu wydarzeniu będzie niesamowita atmosfera podczas konkursu piosenki poetyckiej oraz koncertów wykonawców takich jak:Wolna Grupa Bukowina, KSU z Muzykami z Matragony, „ŽmiJe”, „Grzane Wino”, Agata Rymarowicz z zespołem, zespół Klang, Łemkowyna, Ryszard Denisiuk „Bury” z Pawłem Sikora, Piotr Rogala „Rogalik", Piotr Łagodzic , Leszek Kopeć. W trakcie trwania festiwalu odbędą się również warsztaty pisania ikon, jarmark rękodzieł, warsztaty malarstwa oraz wystawa fotografii bieszczadzkiej.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, które wspiera w organizacji festiwalu. W programie przewidziane jest również Ogólnopolski Konkurs Piosenki Poetyckiej Natchnieni Bieszczadem, Konkurs na Hymn Festiwalu Natchnieni Bieszczadem oraz Konkurs Dźwiękosłowa. Cisna to prawdziwa mekka artystyczna, dlatego na miejscu będą warsztaty i wystawy rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy, targi sztuki i rękodzieła artystycznego, produkty lokalne czy targi książki. Dla dzieci przewidzane jest wiele atrakcji, konkursów i zabaw t.j. dmuchany zamek, trampolina, przejażdżka motocyklem oraz rikszą. W programie znalazły się również warsztaty przyrodnicze, pisanie ikon, rzeźby z gliny i inne po koncertach odbędą się śpiewanki, czyli wspólne bieszczadowanie przy ognisku – Watra Poetycka. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na stadionie orlika w Cisnej. W tym roku łączymy dwie pasje góry i woda.

Więcej informacji na stronie wydarzenia Natchnieni Bieszczadem oraz na wydarzeniu na facebooku.

https://www.facebook.com/events/513940123150964

https://www.natchnienibieszczadem.pl