Przejdź do treści
zdjęcie przedstawiające uczestników Wszechstronnego Konkursu Konia Bieszczadzkiego

W ubiegłą sobotę tj. 17.05.2014 w Strzebowiskach odbyła się kolejna edycja Wszechstronnego Konkursu Konia Bieszczadzkiego. Udział wzięło kilkunastu zawodników. Nie były to łatwe zawody. Zmagania na torze krosowym były wręcz karkołomne. Począwszy od zamknietej bramki, slalomów, kładek, przejazdu potokiem, przeszkody z fladrami a kończywszy na strzelaniu z łuku. Wszyscy mimo różnorakich trudności poradzili sobie znakomicie. Bieg równoległy również dostarczył wielu wrażeń. Tam liczył sie nie tylko czas, ale i dokładność. Konkursy wymagały nie tylko umiejętności jeździeckich ale także ogromnego zaufania zwierzęcia do człowieka i na odwrót.
Zwycięzcami trasy krosowej byli: Tomasz Kwiatkowski, Justyna Barczyk oraz Ryszard Gałek. Tomasz Kwiatkowski wygrał również drugą konkurencję czyli bieg równoległy. Za nim uplasowali sie Krzysztof Francuz oraz Jacek Krawiec.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy umiejetności i odwagi a organizatorom czyli Stajni "Kulbaka" ze Strzebowisk dziękujemy za wspaniałe przygotowanie imprezy i niesamowity klimat.
Do zobaczenia za rok!!

autorzy zdjęć: Beata Szopińska, Andrzej Nalewajek, Jolanta Bryk