Przejdź do treści
za

W dniach 19-20 sierpnia 2022 roku odbędzie się już XIV edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem pod patronatem honorowym naszej Instytucji! W malowniczej Cisnej spotkają się ludzie kochający turystykę górską, bieszczadnicy, jak również całe rodziny. W programie przewidziano liczne koncerty, wystawy oraz warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, atrakcje dla dzieci i wiele więcej. Festiwal to wyjątkowe wydarzenie, promujące województwo podkarpackie, lokalną kulturę oraz naturalne atuty regionu. Co roku Festiwal przyciąga miłośników gór, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej z całej Polski. 


Liczne koncerty przez piątek i sobotę m.in. Zespoły: KSU i Muzycy z Matragony, Wołosatki, Grzane Wino, Karczmarze, Żmije, Kapela z Przypadku, Łemkowyna, a ponadto Artyści: Agata Rymarowicz, Valentina Maslovska, Piotr Rogala "Rogalik", Grzegorz "Kowal" Michalik, Tomasz Motyka, Paweł Lewandowski, Piotr Łagodzic, Anna i Tomek Trust, Zbigniew Rolniczak, Maciej Yooźwik, Marcin Żurawiecki, Marcel Kotuła i inni.

Organizatorzy zapewniają moc atrakcji, konkursów z nagrodami i wspólne śpiewanie. Mile widziane stroje bieszczadzkie, turystyczne. Festiwal uświetnią bieszczadcy bardowie, zespoły i artyści, którzy będą na wyciągnięcie ręki. Festiwal jest drugim wydarzeniem z cyklu "Bieszczadzkie Cztery Pory Roku 2022". Po koncertach Śpiewogranie i Watra Poetycka przy ognisku. Podczas wydarzenia będzie realizowany cel charytatywny. Organizatorzy stwarzają możliwość skorzystania z terenu dla namiotów i przyczep kempingowych. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie - "Przestrzeń otwarta". 


Zapraszamy na oficjalne wydarzenie Festiwalu: https://www.facebook.com/events/382188633936206

Strona internetowa: www.natchnienibieszczadem.pl
Miejsce wydarzenia: Stadion "Orlik" w Cisnej (Współrzędne Google Maps: 685H+MX Cisna)