Przejdź do treści

Drodzy Czytelnicy! Dla wszystkich tych, którzy tęsknią za obcowaniem z książką i wyjściem do biblioteki przygotowaliśmy zbiór linków do serwisów, które oferują bezpłatny i legalny dostęp do zdigitalizowanych książek i czasopism a wszystko to bez wychodzenia z domu! Polecamy i zachecamy - #zostańwdomu!

https://lektury.gov.pl/

To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki na dowolny nośnik i korzystać z nich bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

https://wolnelektury.pl/

To ogromna baza klasycznych utworów literackich, które dostępne są za darmo. Można je czytać online, na smartfonie, tablecie, e-czyntiku. To także podstawowe źródło lektur szkolnych w formie cyfrowej. Są one opracowane, opatrzone komentarzem i udostępnione w kilku formatach (html, odt, txt i pdf).

https://polona.pl/

Biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących m.in.:Biblioteki Jagiellońskiej.

https://www.pbc.rzeszow.pl/dlibra

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa jest projektem tworzenia cyfrowych zasobów piśmiennictwa i kultury regionu zainicjowanym przez Bibliotekę Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

http://www.chmuraczytania.pl/

Chmura czytania– darmowe e-booki w formacie .ePub i .Mobi

https://ebook.pl/

Serwis poświęcony książkom elektronicznym oraz innym publikacjom wydawanym w formie elektronicznej. Zbiór bezpłatnych eBooków.

http://otworzksiazke.pl/

"Otwórz Książkę" to cyfrowa kolekcja książek udostępnionych publicznie przez autorów - polskich naukowców. 

http://bookto.pl/

Na stronie znajduje się m.in. wykaz darmowych e-booków oraz wykaz lektur szkolnych, zarówno darmowych jak i płatnych, dostępnych w formie elektronicznej.

http://www.gutenberg.org/

Około 100 tys. książek głównie w języku angielskim.

https://rd.springer.com/

https://openlibrary.org/