Przejdź do treści
grafika projektu Mała Książka Wielki Człowiek

„Mała książka – wielki człowiek” – Kampania społeczna realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Gminna Biblioteka Publiczna w Cisnej zaprasza dzieci i ich rodziców z terenu gminy Cisna do udziału w tegorocznej ogólnopolskiej kampanii  MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat (roczniki 2014-2017).

Po zapisaniu dziecka do Biblioteki i wypożyczeniu książki dzieci i rodzice otrzymają w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.
Wszystkie dzieci, które przystąpią do projektu nabywają Kartę Małego Czytelnika- kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną  wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Szanowny Rodzicu odwiedzając z dzieckiem Bibliotekę pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika oraz:
pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki
przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę, spraw by ten czas był wyjatkowy  i tylko Wasz   
postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie
oddajcie książkę do Biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne

Więcej informacji o akcji na http://wielki-czlowiek.pl/

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

 

REGULAMIN Mała Książka – Wielki Człowiek